Our Staff

FDK 1: R. Brummel & T. Killian

FDK 2: M. Brown & N. Omar

FDK 3:  K. McVey & W. Omar

FDK 4:  J. Zabian & K. Baratta

FDK 5:  C. Altitonante & S. Rodgers

FDK 6:  C. Betts & K. Destun

FDK 7:  S. Conty & H. Smith

FDK 8:  N. Barby & K. Mendoza

1A: D. Mendham

1B: H. Harper

1C: K. Couse

1D:  K. Nguyen/Pham

1E: T. Majer

1/2: K. White

2A: J. Bailey

2B: B. Doyle

2C: G. Whitlock

2D: B. Hodgins

2/3: K. Colvin

3A: S. Verstegen

3B: D. Huber

3C: J. Piercey

3D: E. Wyse

3E: L. Petrie

3/4: M. Piccin

4A: B. Lewis

4B: M. Piccin

4C: L. Morning

4D: R. McCallum

4/5: J. Korkees

5A: M. Law

5B: S. Soares

5C: S. Demakos

5D: R. MacDonald

5/6: A. Woszcyna

6A: H. Zubot

6B: M. Love

6C: K. Keller

6D: N. Novakis

7A: E. Dixon

7B: S. Tsitsas

7C: R. Dew

7D: S. Goss

7/8: C. Orchard

8A:  T. Wickett

8B:  K. Bunko

8C: J. Oliveira

8D: C. Clattenburg

LST: S. Vergiris

         T. Couchie

         S. Kowalski

         J. Heaney

French: L. Daviault

              H. Greenham

Music:  J. Hung

              D. De Lucia

Gym:  S. MacDonald

           S. King

           H. Zebian

Outdoor Ed: D. McTavish

                      M. Nickoli

Prep:  J. Brown

Learning Commons:  D. Deman

                                      H. Greenham

                                      S. MacDonald

ML:   A. Tudor-Roberts  

         H. Balche

         N. Chams 

         P. Ikonomou

         

 

 

EA: N. Destun

      Z. Omar

      S. McKnight

      P. Stewardson

      M. Mezenberg

      A. Bazala

      M. Poni

      A. Neville

      M. Gosse

      E. Trudell

      D. Hussein

      M. Bell

      C. Mackison

      N. Hubbard

      M. Gosse

      K. Jais

Social Worker: T. Lutterman

Speech: M. Lenhardt

SWIS: H. Zeiny

Custodians:  M. Gammon

                       A. Biggs

                       J. Hackwell

                       S. McKenna

                       M. Claridge

                       J. Pham

Office (West):  C. Elrafih

 Office (West):  T. Kay

Office (West): N. Arrais

Office (East):    S. Sangster

Vice-Principal (East):  L. Dawson, M. Moloyannis  

Vice-Principal (West): J. Keegan

Principal:  M. Holder

Contact(s)